Dzisiaj odbyła się oficjalna inauguracja wirtualnego laboratorium komputerowego działającego w oparciu o usługi terminalowe. Laboratorium powstało w ramach projektu „Cała naprzód! Rozwój nowego kierunku studiów na Wydziale Nawigacyjnym oraz promocja zawodów związanych z branżą morską" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uroczystego uruchomienia dokonał JM Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Stanisław Gucma. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów.
Laboratorium jest nową generacją technologiczną infrastruktury informatycznej uczelni. Jego funkcjonalność może być wykorzystywana zarówno w działalności dydaktycznej jak i naukowej. Laboratorium zapewnia wszystkim zarejestrowanym użytkownikom stały zdalny dostęp do zasobów aplikacji zainstalowanych na wysokowydajnym serwerze. Zarówno studenci jak i pracownicy mogą wykorzystywać wirtualne komputery wraz z zaawansowanymi aplikacjami i to znajdując się w dowolnym miejscu na świecie. Potrzebny jest jedynie terminal lub komputer osobisty i dostęp do Internetu. Wszystkie operacje obliczeniowe odbywają się na serwerze uczelnianym.